X
 25.02.2017 Наука

Ширењето на пандемиите и нивното идно спречување

Во нашиот глобализиран свет, едно заразено лице може да се качи на авион и да го рашири вирусот низ сите континенти. На видеото во продолжение е опишана историјата на пандемијата и како знаењето може да помогне во запирањето на идните епидемии.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука