X
 25.06.2022 Забава

Влогер заработува 65.000 долари месечно од видеа за Амбер Херд

Популарен корисник на „Јутјуб“ заработува од судењето помеѓу Амбер Херд и Џони Деп. 

Метју Луис, познат како „Дет амбрела гај“ (That umbrella guy), е познат по објавувањето видеа за познатите, а некои од последните популарни наслови објавени од негова страна ја напаѓаат актерката Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп.


Видеата на Луис за Херд биле прегледани од страна на вкупно 96 милиони гледачи. Според проценките, тие треба да му носат на Луис 64.600 долари месечно од „Јутјуб“.

Меѓутоа, многумина го напаѓаат Луис поради овие видеа бидејќи сметаат дека тој има финансиска корист доколку го драматизира судењето меѓу Херд и Деп, кое заврши неодамна.Од друга страна, некои корисници го поддржуваат Луис.Извор: Indy100
Насловна фотографија: Instagram (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава