X
 26.01.2015 Наука

Моќта на медитацијата од научен аспект

Колкумина досега ви кажале дека медитацијата е добра за вас? Сега тоа ќе го кажат и докажат двајца научници, Мичел Мофит и Грегори Браун од „AsapScience“.


Во своето последно видео, тие зборуваат за начинот на кој медитацијата помага во вежбањето на мозокот, а понекогаш и го ослободува стресот.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука