X
 26.07.2016 Живот

Проверете со колку луѓе го делите вашиот роденден

Секој го смета својот роденден како посебен ден, но точно колку се посебни? Односно, колку луѓе го делат вашиот специјален ден?


Иако има 365 дена во годината, родендените не се еднакво распоредени. И многу идни родители не размислуваат многу за правилно време кога да ги родат децата.

Доцна во летото е доста популарно време.

И доколку сте родени на 29ти февруари, вие победивте со оглед на тоа што дека вашиот ден е четири пати поредок од останатите само со вашето појавување на календарот.

Проверете го календарот и видете како останатите родендени се распоредени низ годината.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот