X
 27.03.2018 Наука

Најмногубројната армија на светот - кој го рециклира животинскиот измет?

На дневно ниво животинското кралство произведува измет што приближно одговара на волуменот на вода што паѓа од водопадите Викторија. Тогаш зошто планетата Земја не е покриена со измет? За ова треба да им се заблагодарите на инсектите наречени балегари. На видеото подолу погледнете зошто.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука