X
 28.01.2023 Живот

Неверојатна глетка од поларната светлина на небото над Исланд

Винсент Ледвина патувал од Алјаска до Исланд кога забележал бранови поларна светлина веднаш над неговата кабина.

- Оваа локација беше легендарна и доведе до некои од моите омилени фотографии на аурора бореалис досега - напиша Ледвина на неговиот твитер-профил.

- Ова беше совршен крај на нашето патување до Исланд, а моите пријатели кои никогаш не ја виделе поларната светлина беа воодушевени од фотографиите. Сега разбираат зошто сум опседнат со поларната светлина - пишува Ледвина.Извор: Space.com
Фото: Twitter
Подготвил: Тамара Гроздановски
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот