X
 28.02.2019 Живот

Најдобрите фотографии од фотонатпреварот на „Сони“

Од филм, музика до фотографија, разновидните уметности и уметници имаат можност да вдишат нов живот во секој медиум - ова станува очигледно кога ќе ги разгледате фотографиите од светскиот натпревар за фотографии организиран од „Сони“, кој важи за еден од најдобрите натпревари за фотографии во светот.

Оваа година се одржа 12. пат по ред, а неговата цел е да ги покаже најдобрите современи фотографии од целиот свет.  Ова се најдобрите.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот