X
 29.07.2018 Живот

Десетте најубави плажи на Балканот

Единствениот спој на дива природа, питомо море и гостопримливите луѓе го прават Балканот единствено место на планетата.

Без разлика на која страна од Балканот ќе тргнете, не сте далеку од некои од овие преубави плажи.

Погледнете кои десет морате задолжително да ги посетите.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот