X
 29.08.2016 Живот

Прашања за кои никогаш не треба да барате одговор

Некои прашања едноставно подобро е да ги оставиме неодговорени - бидејќи некогаш одговорот е премногу морничав.

Неодамна на „Reddit“ се разговараше токму на оваа тема, со што корисниците испраќаа свои предлози за прашања кои кај човек ќе предизвикаат вознемиреност. Ова се прашањата за кои дефинитивно не би сакале да го дознаете одговорот поради неколку причини.

Во секој случај, ќе ве натераат да размислувате.

1. Колку момчиња/девојки биле заинтересирани за вас низ годините за кои вие воопшто не сте знаеле?

2. На колку убијци сте им биле мета?

3. Зошто вашето момче/девојка раскинало со вас?

4. Дали вашиот сопруг/сопруга ве има изневерено?

5. Што се случува откако ќе умреме?

6. Кога ќе умреме?
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот