X
 29.11.2019 Живот

Почна зелената револуција во Скопје. Нема воздух, нема мир!

Зелена револуција! Нема воздух, нема мир! Умираме чекајќи!!! Уште ли чекате знак? Вака хороскопски сите сме рак. Како очекувате од жените плод, кога им го земате цел кислород?
Ова се дел од слоганите на масовниот протест за чист воздух кој попладнево се одржа во Скопје. Предводени од младите, илјадници граѓани присуствуваа на протестниот марш за да го изразат својот револт. Тие се собраа пред Министерството за животна средина и просторно планирање и чекореа низ центарот на Скопје до Владата. Погледнете го протестот низ фотографии.

Фото: Борче Поповски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот