X
 30.07.2021 Живот

2 Август, понеделник, неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 2 Aвгуст (понеделник), Ден на Републиката, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија. Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

Фото: Борче Поповски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот