X
 30.09.2019 Живот

Од задутре почнува аплицирањето за Лотаријата за зелена карта

Онлајн-регистрацијата за Лотаријата за зелена карта за 2021 година почнува в среда, 2 октомври, во 18 часот (средноевропско летно време) и ќе заврши в четврток, 5 ноември, во 18 часот (средноевропско летно време), објавија од американската амбасада во Македонија на „Фејсбук“.

За повеќе детали, кликнете ТУКА.

Со среќа!


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот