X
 30.11.2020 Живот

Божиќен пазар на кој може да се купува само од автомобил

Повеќето традиционални божиќни пазари во Германија годинава се откажани. Но, во еден град смислиле иновативен начин за да ги избегнат новите рестрикции.

На пазарот во Ландсхут, Баварија, може да се купат традиционалните колачиња, варено вино и колбаси, но само од автомобил.

Погледнете како изгледа тоа.


Извор: BBC
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот