X
 01.01.2022 Живот

Првото бебе родено годинава е машко

Првото бебе родено годинава е машко и се роди во првата минута од новата година. Тежи 3 килограми и 70 грама, а долго е 50 сантиметри, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Тој потенцира дека се родени уште две бебиња, едно во 00:02 часот, додека другото бебе во 5 часот наутро е родено во ковид-центарот.

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот