X
 01.07.2018 Живот

Се плашат од вакцини, но сепак ги вакцинираат децата

Дури 39,8 отсто од родителите што ги вакцинираат децата се плашат од вакцините, покажа нашата анкета

И покрај тоа што одлучиле да ги вакцинираат децата, голем број од родителите се плашат кога станува збор за вакцини. Дури 39,8 отсто од родителите што ги вакцинираат децата се плашат од вакцините, покажа анкетата на Деца.мк.

Прочитајте повеќе на деца.мк

Подготвил: Наташа Бошковска-Златкова

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот