X
 01.08.2023 Економија

Еве како изгледа стан во најскапата зграда во Белград

Агентот за недвижности Лука Стокиќ сподели видео на „Инстаграм“ во кое прикажува како изгледа еден од становите во „најскапата зграда во Србија“.

Станува збор за стан кој се наоѓа во „Белградска кула“, а цената за еден квадратен метар е 10.000 евра. Станот во видеото има 59 квадратни метри и се наоѓа на 27. кат.

Зградата се наоѓа покрај реката Сава, има 42 ката, висока е 168 метри и е изградена во рамките на проектот „Белград на вода“.Извор: Klix
Насловна фотографија: Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија