X
 02.01.2017 Живот

Американец за 8 недели научи да зборува на македонски јазик

Како што и вети пред неколку месеци, така и направи. По 8-неделно вежбање и говорење македонски јазик, еве како еден Американец звучи кога го зборува нашиот јазик.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот