X
 02.01.2020 Забава

Во Шангај немаше огномети за пречекот на Новата година

Наместо огномети, во прекрасниот Шангај во Кина на пречекот на Новата година на небото светнаа повеќе од 2.000 дронови кои создадоа спектакуларна глетка.

Погледнете како изгледаше тоа.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава