X
 02.10.2018 Забава

Прашањето за милион долари во австралискиот „Милионер“ отворено по осми пат

Крег Андерсон (61), директор на продажба од Мелбурн, го отвори прашањето за милион долари во австралиската верзија на квизот „Кој сака да биде милионер?“, наречена „Милионерското жешко столче“.

Прашањето за милион австралиски долари гласеше: Колку есенцијални витамини содржи она што е познато како Б-комплекс група?

Андерсон е осмиот што на австралискиот квиз го отворил милионското прашање, а дали ќе одговори точно, гледачите на тамошниот Канал 9 ќе дознаат во епизодата денеска.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава