X
 03.09.2020 Живот

Фотографии што покажуваат колку се уникатни очите на животните

Малкумина имаат шанса да фотографираат животни како нилски коњи, хиени или крокодили. Но, Сурен Манвелјан успеал да им се приближи толку блиску што направил неверојатни детални фотографии од нивните очи.

Некои од овие макрофотографии изгледаат како пејзажи, сè уште неоткриени планети, додека други потсетуваат на некој портал во друга димензија. Но, сите докажуваат дека очите навистина се прозорец на душата.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Facebook | Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот