X
 04.03.2015 Наука

На кој начин филмовите го контролираат вашиот ум?

Со сите пари кои се трошат на филмовите, не би требало да ве изненади фактот што тие и тоа како знаат како да го контролираат вашиот ум за вие да се враќате повторно и повторно.

Погледнете го видеото кое дава поглед во невронауката која прави филмови, од тоа како прави скенирања на мозокот за да открие кога се случуваат повисоките нивоа на активност.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука