X
 04.05.2019 Живот

15. Виз Ер Скопски маратон низ фотографии

Неколку илјади маратонци, полумаратонци и рекреативци истрчаа на градските улици и зедоа учество во 15. Виз Ер Скопски маратон. Овој маратон е најмасовната и најатрактивната спортска манифестација во нашата земја. Оваа година беа пријавени рекордни 12.500 учесници од 58 земји во светот. Фотографии од настанот можете да пронајдете во

ГАЛЕРИЈА

(Фото: Борче Поповски)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот