X
 13.07.2018 Забава

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал? Прогноза на лемурите од скопската ЗОО

Лемури од скопската Зоолошка градина прогнозираа кој ќе биде следниот светски шампион во фудбал.

Најхрабра во прогнозирањето беше женката лемур. На видеото што беше поставено на социјалните мрежи може да се види како таа прогнозира дека следниот светски шампион во фудбал ќе биде Хрватска.

Дали ќе се исполнат нејзините прогнози, ќе видиме в недела.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава