X
 04.05.2020 Здравје

Ендокринолозите даваат препораки за пациентите со дијабетес во време на коронавирусот

Здружението на дијабетичарите сними видеа со доктори, ендокринолози, кои даваат препораки за сите пациенти со дијабетес за време на коронавирусот. Видеата се поддршка за оваа група граѓани со зголемен здравствен ризик.


Можете да ги погледнете на овој ЛИНК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје