X
 04.05.2023

ЈСП воведе две привремени линии до СЦ „Борис Трајковски“ поради саемот на книга

Од денеска до 10 мај 2023 година во редовниот линиски превоз се вклучени две привремени линии кои сообраќаат до СЦ „Борис Трајковски“, каде се одржува „Саем на книга 2023“. Тоа се линиите 100 и 200, првата сообраќа од Ново Лисиче, а втората од Дексион.

Како што информира ЈСП „Скопје“, цените на автобуските билети се редовни, според официјалниот ценовник на претпријатието, како за користење и на другите линии.


Извор: МИА
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk