X
 04.08.2018 Наука

Науката го редуцира загадувањето со пластика

Без разлика дали ви се допаѓа или не, факт е дека веројатно јадете пластика. Таа завршува во природата и сѐ ни се враќа нам.

На Земјата ѝ е потребна сета наша помош за да остане чиста. Еве како сите ние можеме да направиме разлика и два начина на кои науката го редуцира загадувањето со пластика.

Погледнете го видеото и размислете како вие придонесувате за намалување на количината на пластичен отпад.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука