X
 04.10.2021 Забава

Жителка на САД добила милиони на лото двапати во еден ден

Една 64-годишна жителка на Флорида, САД, можеби е најсреќната личност во светот.

Таа имала два добитни тикети за лотарија и со нив добила две награди од 2 милиона долари во еден ден. Сузан Фитон имала два тикети со исти броеви, а и двата биле добитни, па нејзината целосна награда изнесува 4 милиони долари.

Според локалните медиуми, шансите да се добие само 1 милион долари на лотаријата во која учествувала Фитон се една во 12.607.306.Извор: Insider
Фото: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава