X
 05.09.2020 Наука

Како ќе изгледа Сончевиот Систем по 500 милиони години?

Во видеото подолу креаторите го замислуваат животот околу Сонцето во иднина. Меѓу другото, претстојат распаѓања на месечини и астероиди, а Сонцето ќе се подготвува да експлодира.


Фото: Screenshot
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука