X
 06.07.2023 Култура

Излезе новиот трејлер за вториот дел на „Дина“

Многумина би се согласиле дека единствениот недостаток во првиот дел на филмот „Дина“ (Dune) е тоа што приказната заврши онаму каде што заврши и мора да го чекаме вториот дел. Освен тоа, филмот беше совршенство за многу обожаватели на жанрот.

Вториот дел ќе пристигне на 3 ноември годинава. Во продолжението, освен познатата актерска екипа, ќе ги гледаме и Кристофер Вокен, Флоренс Пју, Остин Батлер и Леа Сејду.

Во продолжение е новиот трејлер за филмот.


Извор: Idesh
Насловна фотографија: youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура