X
 06.08.2018 Живот

МТСП проверува дали вработена навредувала вознемирено дете во градинка во Гевгелија

Откако на социјалните мрежи се појави видео на кое се слуша како плаче дете во градинка, а возрасен вика, од Министерството за труд и социјална политика велат дека го расветлуваат случајот. Девојката што го објави видеото вели дека слушала како детето плачело два часа, а жена му се обраќала со погрдни зборови, во градинка во Гевгелија.

Повеќе прочитајте на ДЕЦА.МК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот