X
 06.08.2018 Наука

Најдобриот шахист го „реши“ Бил Гејтс за 12 секунди

На Магнус Карлсен (најдобриот шахист во светот) му беа потребни само 12 секунди за да го "реши" Бил Гејтс.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука