X
 07.06.2018 Живот

Тест што можат да го решат само гениите

Тестот е измислен од уметникот Гергели Дудас од Будимпешта и е малку покомплициран отколку што изгледа. Не ви откриваме ништо - погледнете и сами кое прашање треба да го решите, па проценете колку е тешко.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот