07.06.2019 Живот

Она што го јадеме кога немаме време. Одвојте неколку минути за здрав оброк!

Дали спаѓате во групата луѓе што прво го пијат кафето наутро, а првиот залак обично им е на пладне?

Сигурно сте се обиделе да ја промените таа утринска навика, сосема свесни дека здравиот појадок е најдобра основа за успешен и енергичен ден.

Меѓутоа, ако сте меѓу оние што не успеале да се дисциплинираат, секогаш постои поинаков, постепен начин да се воведат здрави навики во исхраната.

Виталиа ќе биде вашиот најдобар партнер на тој пат. Почнете уште утре.

1

Што мислите за комплетно здрав појадок, без глутен и додаден шеќер, и без грижа на совест и размислување дали тоа е правилниот избор?

За неколку минути, онолку колку што можеме да одвоиме наутро, подгответе си една од петте комбинации од сирови мусли:

Распоредете ги за секој работен ден - Мусли класик, Егзотик мусли, Mусли со јаткасти плодови, Мусли шумско овошје и Мусли чоколадо.

Ова се само некои од придобивките - сировите мусли на Виталиа се полни со ензими, витамини, минерали и здрави масти, целозрнести житарици, растителни протеини и диетални влакна, кои го подобруваат варењето на храната, ги регулираат холестеролот и крвниот притисок. Сосема доволно причини за промена на исхраната и да почнете со нови активности енергично и здраво.

Ако поради работните обврски и динамичното секојдневие не успеете да јадете квалитетно, брзо и здраво решение нека ви бидат Виталиа Raw Bars. Уживајте во нутритивната вредност на сировата храна и изберете го вашиот омилен вкус Raw bars - урма, ореви, јагоди и киноа; урма, бадеми, чиа, какао и урма, смокви, амарант и индиски орев.

vitalija

Виталиа Raw bars се „cold pressed - што значи минимално обработени и ги содржат сите оригинални ензими и хранливи материи.

Содржат повеќе од 80% овошје, а главна состојка на трите вкуса е урмата, која содржи 11% од дневната доза на железо, калциум и магнезиум и Б и Е-витамини.

И остатокот од овошјето ги прави Raw Bars поубави и поздрави од кои било чоколадни плочки.

Отфрлете ги лошите навики, и баш како што препорачува Виталиа– JUNK FREE, GUILT FREE.

(Комерцијална објава)

Живот