X
 07.12.2017 Живот

Психолошки истражувања што секој родител би требало да ги знае


Татко и ќерка пишуваат
(Фото: Pixabay)


Оваа прекрасна мисла на Карл Густав Јунг ја открива суштината на воспитувањето на децата како процес во кој активно учествуваат родителите. Џереми Дин ви ги презентира резултатите од неколку психолошки истражувања од пред неколку години што секој родител би требало да ги знае:

Прочитајте на ОВОЈ ЛИНК
Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот