X
 08.01.2022 Живот

Кадри во боја од Њујорк во 1945 година

Њујорк претставува дестинација од соништата за многумина денес. Овој мегаград привлекува милиони туристи секоја година поради повеќе атракции, како Бруклинскиот мост и Статуата на слободата.

Љубителите на овој град знаат дека тој бил прекрасен и пред сто години. Ново видео го оживува Њујорк од 1945 година со тоа што им додава боја на кадри снимени во црно-бело таа година. Погледнете го видеото во продолжение.


Извор: Open Culture
Фото: YouTube (Printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот