X
 09.09.2020 Живот

Пожар во зградата на Инспекторатот за животна средина и СЕП

Рано утрово избувнал пожар во зградата во која се сместени канцелариите на Министерството за животна средина и на Секретаријатот за европски прашања, на улицата „Димитар Влахов“ во центарот на Скопје, во поранешната зграда на Комерцијална банка, објави Радио Слободна Европа на македонски јазик.
Противпожарни екипи се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот да не се прошири и на вториот кат.Најнова информација: Пожарот е локализиран.
Фото: slobodnaevropa.mk

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот