X
 07.06.2018 Култура

Моќни супервозила изложени во центарот на Скопје

Релито Софија-Свети Влас за првпат ја посети и Македонија. Со тоа, љубителите на спортските автомобили беа во можност да видат суперавтомобили.

Моќните возила беа изложени денес на плоштадот Македонија во Скопје, а беше акумулирана јачина од 10.000 коњски сили.

Посетителите имаа можност да погледнат повеќе од 40 лимитирани серии.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура