X
 10.01.2021 Живот

Прекрасен хотел во Норвешка нуди престој во кабини со покрив од трева

Луѓето обожаваат структури што се обидуваат да се спојат и да се вклопат во природата. Уште подобро е кога одат чекор подалеку и всушност додаваат зеленило.

Семстен во волшебен пејзаж, со поглед кон огромна водна површина и волшебно норвешко село, хотелот „Ејна“ во Норвешка ќе ве воодушеви. Хотелот нуди 20 нови кабини што ја опкружуваат главната зграда и имаат зелен покрив што изгледа како природно продолжение на природата.

Постарата структура на хотелот е изградена од бетон, додека новите додатоци се направени главно од дрво. Внатрешноста е од дрво и обезбедува пријатно, стилско прибежиште. Современите и скандинавски стилови се беспрекорно комбинирани во внатрешноста на кабината за да се создаде овој нов ентериер каде што формата и функционалноста наоѓаат место една до друга.

4

1

3

2

9

8

Извор: Decoist.com
Фото: Green Advisers AS
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот