X
 10.06.2018 Живот

Патување на Антарктикот: Фоки, пингвини и ледена убавина

убавина
Фото: Reuters

Глобалната еколошка група „Гринпис“ организирала патување за подигнување на свеста за предлогот на Европската унија за создавање на најголемо заштитено морско подрачје и заштита од комерцијалниот риболов на Антарктикот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот