10.07.2020 Живот

Наградна игра на „Подравка“ - Во жарот на летото со „Talianetta“ до супер парични награди

Летото повторно мириса на награди! Во жарот на летото навистина ни годат Talinatetta од „Подравка“, лесни тестенини и ризото кои се со богат вкус за максимално уживање, a со минимален напор во кујната. За вистински летен оброк, секако, во зависност од мотивацијата и времето на располагање, вашите омилени тестенини и ризото Talianetta од „Подравка“ подгответе ги според упатството или на нов и имагинативен начин – со додаток на различни хранливи намирници или со прилог од свежа салата.

Нашата препорака за ова лето е помалку време во кујната, а повеќе време за уживање во убавото лето. А рецептот за интересно лето звучи вака: одете до блискиот маркет и купете 2 пакувања Talianetta (тестенини или ризото) и зачувајте ја фискалната сметка. Фотографирајте ја сметката, па потоа отворете ја страницата talianetta.mk. Прикачете ја фотографијата од сметката заедно со пополнетиот онлајн-формулар со вашите лични податоци, и испратете ја. На овој начин учествувате во големата наградна игра „Во жарот на летото со Тalianetta“.

Вкупниот награден фонд изнесува 150.000 денари, односно прва награда – 60.000 денари, втора награда – 30.000 денари и останатите десет награди - по 6.000 денари. Награднатa игра на Подравка ќе се одржи во периодот од 10.07.2020 до 31.08.2020 година преку веб-страницата www.talianetta.mk.

Што чекаш? Трк по своите Talianetta и подготви се за релаксирано лето по твоја мера!

Живот