X
 10.09.2019 Живот

Сето она што не е во ред со светот прикажано низ фотографии

Исто како Нео од „Матрикс“, понекогаш имаме чудно чувство дека нешто не е во ред со светот. Германскиот уметник Стефен Крафт создава неверојатни слики што покажуваат колку ироничен, чуден и лицемерен може да биде животот. Ова се некои од неговите најдобри уметнички дела.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот