X
 23.06.2015 Живот

Најопасните аеродроми во светот

Кратки писти, планински пристапи - токму ова се опасни места за аеродром, меѓутоа храбрите пилоти ги користат секојдневно. Доколку планирате да патувате низ светот, ви нудиме предупредување за местата кадешто би сакале да ги затворите очите и да се држите цврсто се` додека не слетате.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот