X
 10.11.2021 Образование

УКИМ го одбележа Светскиот ден на науката за мир и развој

УКИМ денеска го одбележа Светскиот ден на науката за мир и развој, на хибриден начин, со настани во живо и онлајн. Имено, во свечената сала за седници на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје се одржа настанот (за добитниците на наградите) и преку канал на видеоконференциската платформа „Зум“.

На свеченоста ќе се обрати проф. д-р Никола Јанкуловски, а се промовираа добитниците на наградите за најдобри научници и уметник во сите научноистражувачки подрачја и уметности, соопштуваат од УКИМ.

На настанот се одржа и панел на тема: „УКИМ во интернационални рамки“.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование