X
 11.03.2020 Здравје

Како се пренесува Ковид-19 и како да се заштитите?

Министерството за здравство објави видео од Светската здравствена организација во кое е објаснето што всушност е новиот коронавирус, како се пренесува и како можете да се заштитите. Погледнете го видеото и применете ги советите.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје