X
 11.04.2018 Технологија

Со еден клик проверете дали ви се украдени податоците од „Фејсбук“

„Фејсбук“ најави дека ќе ги извести сите свои корисници дали се жртви на „Кембриџ аналитика“. Некои корисници добија порака, а некои не. Сепак, не треба да бидете загрижени ако не сте добиле порака затоа што постои начин веднаш сами да проверите дали сте и вие меѓу тие над 70 милиони корисници на оваа социјална мрежа чии приватни податоци биле незаконски анализирани и искористувани за нешто што не би ви се допаднало.

Доволно е да кликнете на овој линк за проверка и да ја прочитате пораката дали сте жртва или не.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија