X
 11.12.2022 Спорт

Македонија стана двократен светски шампион во „Кантер страјк“

Македонската репрезентација во е-спорт го освои првото место на Светското првенство во „Кантер страјк“. Со тоа нашата репрезентација стана двократен светски шампион во „Кантер страјк“.

Македонската е-спорт федерација извести дека македонскиот тим ја победил Монголија со 3:1 во мапи во финалето.


Светското првенство во е-спорт се одржува на Бали, Индонезија, од 1 до 12 декември.

Извор и фотографија: Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт