12.07.2019 Живот

Во жарот на летото со „Талианета“

Спас од готвење во текот на летните денови навистина постои!
Кој е за лесно, вкусно и едноставно решение за 15-ина минути? Веруваме дека повеќе би сакале да побарате сенка или климатизирана просторија по напорниот работен ден отколку да трошите часови на готвење над шпорет. Готвењето препуштете ни го нам! А исто така и патувањето! Во жарот на летото „Талианета“ ве води на вашата омилена дестинација. Купете кои било 2 производи на „Талианета“ – ризото или тестенини, зачувајте ја фискалната сметка, испратете ја на www.talianetta.mk, пополнете го формуларот и очекувајте го вашето патување од соништата. „Талианета“ доделува три патувања по избор и џепарлак. Играј и добиј! Во жарот на летото со „Талианета“!

Тестенините и ризотата се одличен брз оброк и се консумираат како главно јадење или како прилог, а со додавање едноставни зачини или вкусен сезонски зеленчук тие стануваат неодоливо гурманско доживување. Освен што имаат неодолив вкус, тие не содржат додадени подобрувачи на вкус, бои и ароми, имаат нов модерен дизајн и со тоа се уште попривлечни. И ова лето, по напорниот ден, вратете им се на познатите тестенини и ризота од „Талианета“, кои со својот неодолив вкус го мамат секое непце.
Ако повеќе сакате ориз, имаме решение и за вас, пробајте ги трите нови вкуса на ризото од „Талианета“ и пронајдете го омилениот. Тие се подготвуваат за само неколку минути, а исто така можете да ги подготвите во микробранова печка.

(Комерцијална објава)

Живот