X
 13.06.2023 Живот

Хотел во Грција прогласен за најубав во светот

Грција е една од најатрактивните дестинации за летување во светот. Оваа година туристите имаат уште една дополнителна причина да ја посетат оваа земја.

Тоа е хотелот „Калило“ (Calilo), кој неодамна беше прогласен за најубав хотел во светот. Хотелот воодушевува со необичниот дизајн, а се наоѓа на островот Иос, во близина на популарните Миконос и Санторини.Хотелот е опкружен со дури 1.000 хектари заштитено земјиште и златен песок. Тој има 30 раскошни апартмани, секој посебно дизајниран.Секој апартман има панорамски поглед на морето, пристап до песочната плажа, мал приватен базен и романтичен кревет.Извор: Green
Насловна фотографија: Instagram (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот