18.07.2023 Забава

Во овој хотел во Шпанија ќе платите 0 евра за сместувањето, но постои услов

Меѓу различните видови сместувања што можете да ги најдете на „Букинг“, еден од поинтересните хотели се наоѓа на Ибица. Ексцентричниот хотел „Парадисо Ибиза арт“ е омаж на лежерниот кич на Мајами од 70-тите години. Пастелни бои, неонско осветлување, ресторан со хамбургери и милкшејкови, хотелот изгледа како да не е од ова време.

1

Наутро појадокот се служи покрај базенот, а навечер се прикажуваат филмови во кои гостите можат да уживаат на лежалките. Хотелот располага и со уметничка галерија и салон за тетовирање за оние што сакаат на посебен начин да се сеќаваат на својот одмор.

1

Сепак, апартманот што најмногу го привлекува вниманието е „Зиро“, каде што гостите можат да спијат една ноќ бесплатно. Но, постои услов: ѕидовите се направени од стакло, така што тие што престојуваат во собата се изложени на погледи.

хотел

Бањата е приватна, но остатокот од просторот е дизајниран како уметнички експеримент во лобито на хотелот. Овој апартман е достапен и за различни настани, и уметнички и музички, како и за различни изведби.

3

Извор: b92.net