X
 13.07.2016 Здравје

Како храната која ја јадете влијае на мозокот?

Кога станува збор за храната, вашиот избор има директен и долготраен ефект на најмоќниот орган во вашето тело: вашиот мозок. Каква храна предизвикува умор по ручекот? Што ве остава без сон ноќе? Миа Накамули објаснува повеќе во видеото.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје